IT Alt Yapı Projelendirme Hizmeti

IT Alt Yapı Projelendirme Hizmeti

IT (Information Technology) kavramı, dijitalleşmenin hızlanması ile neredeyse herkes tarafından bilinen bir kavram haline gelmiştir. Türkçe hali ile ‘Bilgi Teknolojileri’ veya ‘Enformasyon Teknolojileri’ anlamına gelmektedir ve günümüzde oldukça geniş bir alana yayılmıştır. IT, gelişen ve değişen bilişim dünyasının artan ihtiyaçlarına cevap vermek ve depolama, sorgulama, kayıt, düzenleme, özetleme gibi aşamaları gerçekleştirerek verileri işlemek amacıyla hayata geçirilen uygulamaların bütünüdür. İşlediği verilen sayesinde problem çözme ve karar verme süreçlerini hızlandırır.

İşletmenizin ihtiyaç duyabileceği tüm IT altyapı projelendirme hizmetlerini veren Cross Bilişim, altyapı planlama, tasarlama ve yönetme hizmetlerini en verimli şekilde gerçekleştirmekte ve ERP projelerinizden yüksek performans elde etmenizi sağlamaktadır. İşletmenizin altyapısını güçlendirirken aynı zamanda işletmenizin marka değerini yükseltir, kurumsal kimlik hedeflerine hızlıca ulaşmanızı sağlar.

FİZİKSEL SUNUCU HİZMETİ

Fiziksel sunucu, bir bilgisayar ağının istemcisi tarafından yapılan istemlere yanıt veren ve bilgisayar ağının hizmetlerini yöneten bir bilgisayar olarak tanımlanabilir.

Cross Bilişim, fiziksel sunucuların yüksek verimlilik ile çalışabilmesi için bu sunucuların ihtiyaçlarını belirler, altyapıyı analiz eder. İşletmenin fiziksek sunucudan beklentilerine göre sektördeki çeşitli marka ve ürün gruplarını araştırır ve bu araştırmaların sonucunda kurumun ihtiyaçlarını karşılayacak konfigürasyonu tasarlar. Her zaman müşteri odaklı yaklaşımı tercih eden ve müşteri deneyimini her şeyin üstünde tutan Cross Bilişim, size en uygun sisteme yine en uygun maliyetle ulaşmanızı sağlar.

KURUM İÇİ NETWORK VE AĞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ

Bilgisayar ağı olarak da bilinen network, birbirinden yakın veya uzak mesafede bulunan bilgisayarların veya farklı iletişim araçlarının birbirleri ile bağlanmasıdır. Böylelikle bilgi kaynakları ve sistem özellikleri daha hızlı ve kolay şekilde paylaşılabilmektedir. Günümüzde kullanılan en büyük bilgisayar ağı, hepimizin her gün kullandığı İnternettir.

Network işletmeler için oldukça kullanışlı olabilecek bir IT sistemidir. Kurum içi network sistemleri ile işletme içindeki veri alışverişi daha hızlı ve daha güvenli şartlarda sağlanabilir. Kurumsal network sistemlerinin güvenliğinin sağlanması, kurum bilgilerinin korunması için mutlaka gereklidir.

Cross Bilişim ile kurumsal IT varlıklarınızı güvence altına alabilir ve verilerinizi yüksek güvenlik önlemleriyle koruyarak bilgi bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. İşletmeniz için en iyi network güvenlik sistemini sağlamak için bize danışabilirsiniz.  Genişletilebilir ve yüksek güvenlikli bilgisayar ağı çözümleri ile işletmenizi hem dış hem de iç tehditlerden gelebilecek saldırılara karşı güçlendirebilir ve koruyabilirsiniz.

VERİ DEPOLAMA – YEDEKLEME HİZMETLERİ

İşletmelerde veri yönetiminin doğru ve güvenli yapılması, veri yaşam döngüsünden işletmenin yüksek verim almasına yardımcı olacak bir IT çözümüdür. Cross Bilişim olarak, yılların verdiği deneyim ile veri depolama ve yedekleme alanlarında müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız. İşletmenizin elektronik ortamlarda var olan bütün verilerini analiz ediyor ve kurumunuzun iş süreçlerine uyum sağlayacak şekilde yedekleme stratejisi belirliyoruz. Veri yönetimi konusundaki tüm çalışmalarımız mühendislik standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

PROAKTİF FELAKET ÇÖZÜMLERİ

Doğal afet zamanlarında ve kullanıcı hatalarından dolayı ortaya çıkan, beklenmedik sorunların olduğu durumlarda iş sürekliliğinin mutlaka sağlanması gerekmektedir. Firmamız iş sürekliliğini sağlamak adına proaktif çalışmalar yapmakta ve gerçekleşebilecek kurumsal felaket senaryolarını oluşturarak veri kayıplarının önüne geçmektedir.

BULUT BİLİŞİM HİZMETLERİ

İnternet tabanlı bir bilişim sistemi olan bulut bilişim, işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen daha az maliyetli bir IT seçeneğidir. İşletmeler bulut bilişim ile donanım ve yazılımlara maliyetsiz bir şekilde ulaşabilmekte ve yönetim, bakım gibi uygulamalar için bütçe ayırmak zorunda kalmamaktadır. Bulut bilişime geçmek için ihtiyacınız olan tüm kurulum ve yönetim hizmetlerini almak ve aklınızdaki sorulara cevap bulmak için bize ulaşabilirsiniz.