Anti-Spam Gateway

ANTİ SPAM GATEWAY (SPAM KORUMASI) NEDİR VE NEDEN GEREKLİDİR?

Elektronik postalar ve kullanım amaçları, hayatımıza girdiği ilk günden bu yana değişime uğramıştır. Dijital pazarlama yöntemlerinin gelişmesi ile elektronik posta kutularımıza çok sayıda pazarlama ve tanıtım amaçlı posta gelmekte ve bir süre sonra bu postaların sayısı rahatsız edici derecelere ulaşmaktadır. Bazı internet sitelerinin belirli hizmetlere ulaşım için e-posta adresi istemesi ile kişisel e-posta adreslerimiz istemediğimiz yerlere yayılmakta ve gelen kutusunda gereksiz yer kaplamaktadır Bu istenmeyen e-postaların içinde virüs gibi zararlı yazılımlar da olabildiğinden oldukça dikkatli olunması gerekmektedir.

 Anti Spam Gateway uygulaması, bu soruna kolay bir çözüm sunan kullanışlı hizmetler arasında yer almaktadır.

Anti Spam Gateway – Spam Korumasına Neden Gerek Duyulmaktadır?

Anti Spam Gateway ya da spam koruması,  gelen kutunuza yönlendirilmiş olan elektronik postaları çeşitli algoritmalar aracılığıyla taramakta, spam olarak belirlenen elektronik postaların size ulaşmasını engelleyerek temizlemekte veya ‘spam’ uyarısı koymaktadır. Anti Spam Gateway için e-posta güvenlik duvarı tanımı da kullanılabilir.

Siz de e-posta adresleriniz için güvenlik duvarına ihtiyaç duyuyorsanız Cross Bilişim’i ziyaret edebilir veya bizimle iletişim kanallarımız aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

Anti Spam Gateway koruması bana ulaşması gereken önemli elektronik postaları engeller mi?

Pek çok kişi tarafından merak edilen bu sorunun cevabı ‘hayır’ şeklindedir. Cross Bilişim tarafından kullanılan Anti Spam Gateway ürünü sadece gerçekten spam niteliğinde olan postaları seçer ve engeller. Anti Spam Gateway akıllı öğrenme yeteneği ile yüksek başarı oranlarına sahip bir spam koruma hizmetidir.

Anti Spam Gateway hangi işletim sistemleri ile uyumluluk gösterir?

Anti Spam Gateway servisi Windows ve Linux işletim sistemleri ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Giden elektronik postaların da denetlenmeye ihtiyacı var mıdır?

Birden fazla kişinin erişebildiği ve kullanım iznine sahip olduğu bir sistem ile faaliyet gösteriyorsanız, başkalarının yapabileceği dikkatsiz e-posta gönderimlerinde spam olma ihtimalini ortadan kaldırmak için giden kutusunu da denetlemeniz gerekmektedir. Böylece kullandığınız elektronik posta adresini kara listeye girmekten korumuş olursunuz.

Spam içerikli elektronik posta gönderileri sisteme sızmış bir kötü amaçlı yazılım tarafından da gerçekleştirilebilir.

E-postalarda gecikme yaşanır mı?

Spam koruması ile yapılan işlemler bir saniye gibi kısa bir sürede tamamlandığından elektronik postalarınızda gecikme yaşanmaz.

Anti Spam Gateway ile neler yapılabilir?

Haber, tanıtım, güncelleştirme postaları için çeşitli kriterler tanımlayabilirsiniz.

Tüm elektronik postalar için virüs taraması gerçekleştirebilirsiniz.

Spam tuzağı olma ihtimali olan e-posta adreslerini belirleyebilirsiniz.

Anti Spam Gateway bir çok e-posta hizmet sağlayıcısı ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Anti Spam Gateway Ürünü Hangi Filtreleri Kullanıyor?

Spam koruma amacı taşıyan bu ürün, spam koruması için geliştirilen çeşitli algoritmaları kullanarak gelen veya giden e-postaların kötü amaçlı yazılım yani virüs taşıyıp taşımadığını denetlemektedir. Bu işlemin yanında gönderen elektronik posta adresinin IP adresi ve gönderen kişinin güvenilir olup olmadığı da ölçülmektedir. Bu aşamada gönderen adresin global kara liste içinde olup olmadığı da kontrol edilmektedir. Bu kişinin e-posta adresinize daha önce virüslü posta gönderip göndermediği gibi durumlar da değerlendiriliyor. Bir e-posta ancak bu kontrollerden başarı ile geçtikten sonra size teslim edilmeye hazır hale gelmektedir.

Spam korumasının tüm avantajlarından en üst düzeyde faydalanmak için Cross Bilişim’den yardım isteyebilir ve e-posta adresinizi güvence altına alabilirsiniz. Müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen firmamız her daim müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını ön plana koyarak hizmet vermekte ve en iyi fiyatı sunmaktadır.

Çalışmalarımızda Symantec, Pineapp gibi çeşitli markalarda Anti Spam Gateway kullanıyoruz.

Anti Spam Gateway, kusursuz bir mail spam filtresi oluşturur ve sisteminizi spam nitelikli maillerden korur. Kurumsal firmaların mail trafiklerinde herhangi bir aksaklığının meydana gelmemesinde önemli rol oynar. Geliştirilmiş yazılımı sayesinde en iyi performansı sunar.

Anti Spam Gateway ürünleri daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın.